menu

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gminie Rozogi

2015-03-09 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-16 17:38:38)

Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się 1 marca 2015 r. w Klonie i Rozogach.

Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się 1 marca 2015 r. w Klonie i Rozogach. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Klonie pod przewodnictwem ks. proboszcza dr Krzysztofa Salamona. Podczas mszy św. młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce zaprezentowała biogramy żołnierzy niezłomnych i okolicznościowe, patriotyczne wiersze. Po mszy świętej uczestnicy nabożeństwa (władze samorządowe, mieszkańcy Klonu, młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klonie) złożyli kwiaty na grobie powstańca styczniowego – Jakuba Pałaszewskiego.
Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i powitaniu zaproszonych gości, głos zabrał Wójt Gminy Rozogi – Zbigniew Kudrzycki. Uroczystość została uświetniona programem artystycznym o charakterze patriotycznym w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Po akademii, w dyskusji głos zabrali: Marek Nowotka – Przewodniczący Rady Gminy Rozogi, Marzena Błaszczak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klonie, ks. dr Krzysztof Salamon – proboszcz parafii Klon, Szczepan Olbryś – Radny Powiatu Szczycieńskiego Barbara Rosińska – Dyrektor Poradni Rodzinnej w Myszyńcu. W wystąpieniach podkreślano istotę pielęgnowania pamięci o żołnierzach, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.
W uroczystości wzięli udział m. in.: Sylwia Jaskulska – Członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Szczepan Olbryś – Radny Powiatu Szczycieńskiego, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, mieszkańcy gminy Rozogi.
Organizatorami uroczystości była Parafia Rzymskokatolicka Znalezienia Krzyża Świętego w Klonie, Wójt Gminy Rozogi, Prawo i Sprawiedliwość.