menu

Inteligentny Samorząd - Change the Game

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach przystąpili do kolejnego międzynarodowego projektu „Inteligentne Miasto – „Change the Game” wpisujący się w realizację Celów zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na zagrożenia środowiskowe, edukacja w tym zakresie oraz sprawdzenie w jaki sposób młodzi ludzie mogą wpłynąć na otaczającą ich rzeczywistość dzięki wykorzystaniu nowych technologii: mierząc i analizując pewne czynniki środowiskowe takie jak np. zanieczyszczenie powietrza w swoich miejscowościach. Kluczowe będzie też przedstawienie jak zmieniały się te wartości w czasie i porównanie ich np. z danymi z innej miejscowości mierzonymi przez inny zespół poprzez przygotowanie atrakcyjnych wizualizacji.

Uczniowie szkoły biorąc udział w projekcie nabędą nowe kompetencje, które mogą okazać się szczególnie ważne w kontekście trendów technologicznych przyszłości takich jak Internet Rzeczy (ang. Internet of Things) oraz nauka o danych (ang. Data Science) ale też poszerzą swoje kompetencje społeczne.

http://m.szczycienski.wm.pl/2020/02/orig/girl-pl-lit-1024x602-28205.png

http://m.szczycienski.wm.pl/2020/02/orig/dustair-380x285-28206.jpg