menu

Jesienny koncert w Klonie

W niedzielę 23 października w kościele w Klonie z repertuarem prezentującym muzykę różnych epok wystąpił Olsztyński Zespół Kameralny Pro Musica Antiqua.

Zespół pod kierunkiem Leszka Szarzyńskiego wystąpił w Klonie w ramach cyklu Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur, nad którym patronat honorowy roztoczył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Patronat nad koncertem w Klonie objął Wójt Gminy Rozogi Zbigniew Kudrzycki.
Gości z Olsztyna i widzów przywitał proboszcz parafii Klon ks. dr Krzysztof Salamon. Olsztyńscy muzycy zaprezentowali m.in. utwory Bacha, Moniuszki i Vivaldiego. Mimo nienajlepszej pogody publiczność dopisała a wśród widzów znaleźli się mieszkańcy Klonu i gminy Rozogi.
Pro Musica Antiqua istnieje od 1992 roku i mimo, że preferuje muzykę Baroku to w swym bogatym repertuarze ma również muzykę innych epok. Zespół wykonuje także utwory skomponowane specjalnie dla niego. Od lat na terenie Warmii i Mazur muzycy występują w kościołach w ramach cyklu Koncertów Letnich.