menu

Niedziela Palmowa w Gminie Rozogi

, jak co roku była dniem wyjątkowym. Rozogi to jedyna gmina w powiecie szczycieńskim i w województwie warmińsko – mazurskim, gdzie kultywowany jest obyczaj wyrobu tradycyjnych Palm Wielkanocnych

i gdzie odbywa się konkurs na Palme Wielkanocną z ponad 20-letnią tradycją. 9 kwietnia 2017r. o odbył się już XXII Konkurs na Plamę Wielkanocną. Popularność wśród mieszkańców i widzów jest coraz większa. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 53 palmy. Wszystkie zostały zaprezentowane w Kościele w Rozogach, gdzie podczas mszy ks. dziekan Józef Midura dziękował wykonawcom za kontynuowanie pięknej tradycji i równie piękne rękodzieła. Po Mszy św. po licznej i barwnej procesji wokół Kościoła, palmy przeniesiono do sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Rozogach, gdzie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. JP II w Rozogach oraz podopiecznych GOK Rozogi pod kierunkiem Magdaleny Golon.
Na uroczystości, oprócz licznie przybyłych mieszkańców Gminy, nie zabrakło zaproszonych gości: posłowie Andrzej Maciejewski, Janusz Cichoń oraz Anna Wasilewska, Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Sylwia Jaskulska, Starosta Powiatu Szczycieńskiego Jarosław Matłach , Wojciech Ruciński Prezes zarządu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej, Jolanta Cielecka Przewodnicząca Rady Powiatu oraz członkowie Rady Teresa Samsel i Marek Sochalski, Wójt Gminy Rozogi Zbigniew Kudrzycki, Sekretarz Gminy Monika Grudziądz przewodniczący Rady Gminy Rozogi Marek Nowotka, Radni oraz Sołtysi Gminy Rozogi, dyrektorzy i kierownicy podległych jednostek.
http://m.szczycienski.wm.pl/2017/04/orig/palmawielkanocna02-11069.jpg