menu

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2015 / 2016

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2015/2016 na Warmii i Mazurach odbędzie się 1 września 2015 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Klonie (gmina Rozogi).

Szkoła położona na pograniczu mazursko – kurpiowskim opiera swoją działalność na pracy zespołowej nauczycieli, na współpracy ze środowiskiem lokalnym i przyjaźni ze szkołą ze Słowacji, klubem sportowym z Niemiec, Kołem Naukowym „Aves” SGGW, Kołem Łowieckim „Żbik” w Szczytnie. Szkoła poza regularnymi działaniami dydaktycznymi i wychowawczymi oraz opiekuńczymi rozwija edukację historyczno – regionalną, przyrodniczą i sportową. Od 11 lat w szkole działa artystyczno – regionalny zespół „Burśtynki”. Placówka posiada Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”. W Polsce jest pionierem i propagatorem dyscypliny sportu – Indiaca (osiągnięcia UKS „SP KLON INDIACA”: Open Junior World Cup Inidaca, Estonia 2009 – I miejsce w kategorii Mixed Youth 11-14 lat; Open Junior World Cup Indiaca, Polska 2011 – I miejsce w kategorii Mixed Youth, I miejsce w kategorii Men Youth , III miejsce w kategorii Mixed 15-18, III miejsce w kategorii Men 15-18). Społeczność Szkoły Podstawowej w Klonie jest otwarta na nowe działania, które wzbogacają rozwój uczniów, pozwalając im funkcjonować we współczesnym świecie, a w sercach pielęgnować miłość do swojej Małej Ojczyzny.

Życzymy Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom oraz społeczności lokalnej, żeby dotychczasowy entuzjazm i zapał towarzyszył im w następnych latach pracy i nauki, aby wyjątkowy profesjonalizm przynosił wspaniałe efekty.

Kuratorium Oświaty