Logo akcji - zabierz czujkę na wczasy

Zabierz CZUJKĘ na wczasy !

W okresie wakacyjnym, kiedy to nasila się ruch turystyczny, rotacja osób przebywających w obiektach typu wczasowego jest nasilona. Dla osób udających się na wypoczynek, relaks stanowi priorytet, nierzadko czujność spada... Wielu w tym czasie nie zwraca szczególnej uwagi na względy bezpieczeństwa pożarowego, co niestety może kosztować zdrowie, a nawet ŻYCIE !!!
Sytuacja jest o tyle nieszczęsna, że rozwiązanie diametralnie zmniejszające ryzyko utraty życia znajduje się na wyciągnięcie ręki. Kupno czujki dymu lub tlenku węgla czy też czujki dualnej (łączącej obydwie funkcjonalności), to wydatek odpowiadający kilkunastu litrom paliwa. Pomimo tego, rzeczywistość jest niestety inna: zarówno domy i mieszkania, jak również obiekty turystyczne, gdzie ponadnormatywnie stosuje się systemy detekcji pożaru, stanowią znaczącą mniejszość. Wprawdzie coraz częściej świadomi niebezpieczeństwa właściciele ośrodków wypoczynkowych wyposażają pokoje i domki w odpowiednie detektory, lecz do ideału ciągle jeszcze sporo brakuje…

 

W związku z ćwiczeniem RENEGADE/SAREX-21 organizowanym w dnach 17–21 maja 2021 roku (incydent dotyczący części poświęconej ostrzeganiu i alarmowaniu odbędzie się w dniu 20 maja 2021r. w godz. 8:00 - 11:00.) mogą być włączone syreny alarmowe na terenie Powiatu Szczycieńskiego (miejskie systemy alarmowania, DSP, systemy łączności) Organizatorem tego elementu ćwiczeń jest Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwa Komponentu Powietrznego, w ćwiczeniach uczestniczy Wojewoda Warmińsko - Mazurski.

W związku z powyższym może nastąpić ogłoszenie alarmu - ataku z powietrza, przypominam, że ogłoszenie alarmu z powietrza to dźwięk modulowany syreny nadawany przez 3 minuty. Natomiast odwołanie alarmu to dźwięk ciągły syreny słyszany także przez 3 minuty.


 

 

Informacja - zarządzania kryzysowego

Regionalny Systemu Ostrzegania

Sygnały alarmowe

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  • poinformuj Policję o niebezpiecznych miejscach w swojej okolicy
  • dostępna dla wszystkich na stronie www.policja.pl
  • korzystanie z mapy jest anonimowe – nie musisz podawać swoich danych
  • zaznacz miejsce na interaktywnej mapie i wybierz rodzaj problemu
  • każde zgłoszenie jest poważnie traktowane przez Policję
  • sprawdź statystyki przestępczości na danym terenie
  • PAMIĘTAJ! Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy dzwoń pod numer 997 lub 112

Informacja dotycząca Nr 997